Kettlebell, chlad, dech a soustředění...

O mě

O autorovi
Zbyněk Petr, ač programátor a do 20 let příliš nesportující, slabý a zadýchaný alergik, astmatik, mezi 20. a 30. rokem jsem se snažil se sebou něco dělat, protože mi došlo, že jinak to nepůjde. Úspěšná léta strávená v posilovně s přibývajícími pracovními (a jinými) povinnostmi vystřídalo domácí cvičení s vlastní váhou, běhání, pokusy s jógou, intervalovými a kruhovými tréniky, tabatou, power plate. Výsledky proměnlivé, častá zranění apod. Ve 30 letech jsem objevil kettlebell a školu KB5, začal studovat a cvičit a od roku 2014 můj trénink z 90 % pokrývá výhradně cvičení s kettlebell, se kterým pracuji zároveň na síle, vytrvalosti i mobilitě - to mi nahradilo běhání, posilovnu i jógu v unikátním balíčku all-in-one. I při nedostatku času zvládnu plnohodnotně trénovat doma 4x v týdnu a jsem před čtyřicítkou v kondici a silný jako nikdy předtím. Do fitka si zajdu už jen, když mám chuť jít mezi lidi, ale moje kondice je na něm nezávislá. A zaběhat si nebo na túru na kole jdu párkrát do roka, když mám prostě chuť. Rád čtu všechno, co se o cvičení s kettlebell objeví, navštěvuju semináře, kurzy atd. Ač to zní jako z reklamy, nejsem placen nikým :-) S kettlebell mám za sebou od roku 2014 sám více než 1600 vlastních tréninků - síla je nikdy nekončící práce na technice a zdokonalování. Síla je osobní rozvoj a životní přístup! 

Nejen cvičením však živ je člověk. Záhy jsem zjistil, že do toho, aby byl člověk nejen fyzicky fit, ale taky zdráv, vstupuje trochu víc proměnných. A k tomu, aby se cítil i psychicky alespoň v černých číslech, když je všude kolem i ve vlastní hlavě tolik vlivů, které tě sráží na dno, je potřeba ještě víc... A tak experimentuju se svým tělem, se svou myslí a od roku 2016 jsem začal studovat a pravidelně praktikovat metodu Wima Hofa, pocítil vlivy dechu, chladu, soustředění, meditace a přerušovaného půstu na tělo a mozek a mnoho dalšího... 

Chlad a řízený dech mi pomáhá dobít fyzickou i psychickou energii, proto lezu v zimě po horách jen v kraťasech a nořím se do zamrzlých rybníků, i když si někteří ťukají na čelo ;-) Je to ta cesta, která (zdaleka nejen) mně extrémně funguje, proto ji šířím dál... Čím dál víc lidí se mě začalo ptát na kettlebell, otužování a Wima Hofa a spoustu dalších věcí, a tak jsem založil tento web, abych nemusel vysvětlovat každému zvlášť. :-) Už řadu lidí jsem na základě svých vlastních výsledků s kettlebell nebo otužováním motivoval k tomu, že také začali. A ti z nich, kteří si vybudovali i disciplínu (!) vytrvat, zažili podobnou změnu a výsledky jako já.

Můj tréninkový log na kb5 fóru nebo Instagram.


Absolvované semináře a workshopy:


Tyto stránky využívají soubory cookie.